Bakan Bilgin Yüz Binlerce Kamu İşçisine Müjdeyi Verdi

Düzenleyen: piyasarehberim, Güncelleme: 24 Haziran 2022 15:58
 Bakan Bilgin Yüz Binlerce Kamu İşçisine Müjdeyi Verdi

 Bakan Bilgin Yüz Binlerce Kamu İşçisine Müjdeyi Verdi

Yüz binlerce kamu işçisinin beklediği 2022 yılı ek ödeme tarihleri belli oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı kararı ile Resmi Gazete'de yayımlanan kamuda çalışan işçilere ilave tediye ödeme tarihlerine ilişkin açıklamada bulundu. Bilgin, ödemelerin ilk yarısının 4 Temmuz'da, diğer yarısının ise 16 Aralık'ta yapılacağını duyurdu.

Kamu işçilerine 2022 yılında yapılacak ek ödemelerin hesaplara yatacağı tarih belli oldu. Cumhurbaşkanı kararı ile 6772 sayılı kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2022 yılında yapılacak ilave tediye sürelerinin belirlenmesi hakkındaki karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

BAKAN BİLGİN'DEN AÇIKLAMA

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Cumhurbaşkanlığı kararı ile resmi gazetede yayımlanan kamuda çalışan işçilere ilave tediye ödeme tarihlerine ilişkin açıklama yaptı. Bakan Bilgin, "Cumhurbaşkanımızın kararıyla işçilerimizin ilave tediyeleri Kurban Bayramı öncesi ödenecektir" ifadesini kullandı.

"İŞÇİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Bakan Bilgin, "Bakanlık olarak her zaman olduğu gibi, Türkiye'mizin geleceği için değer üreten, kalkınmamızın en büyük destekçisi olan işçi kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı.

4 TEMMUZ'DA İLK YARISI, 16 ARALIK'TA DİĞER YARISI YATACAK

Böylece Resmi Gazete'de yayımlanan kamuda çalışan işçilere 2022 yılı ilave tediye ödemelerinin ilk yarısı 4 Temmuz'da, diğer yarısı ise 16 Aralık'ta yapılacak.

-sondakika.com-

Son Eklenen Haberler

Bakan Nebati'den 'Sanayi Üretimi' Açıklaması Bakan Nebati'den 'Sanayi Üretimi' Açıklaması
Bakan Nebati'den 'Sanayi Üretimi' Açıklaması
Bakan Nebati'den 'Sanayi Üretimi' AçıklamasıHAZİNE ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, yıllık bazda yüzde 8,5 oranında büyüme kaydeden sanayi üretimine ...
FEMAŞ, Cumhurbaşkanı'nın İsteğini Yerine Getirdi FEMAŞ, Cumhurbaşkanı'nın İsteğini Yerine Getirdi
FEMAŞ, Cumhurbaşkanı'nın İsteğini Yerine Getirdi
FEMAŞ, Cumhurbaşkanı'nın İsteğini Yerine GetirdiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz 23 Temmuz'da Kayseri'de açılışını yaptığı FEMAŞ Metal...

Son Eklenen Yorumlar

  • Hiç yorum yapılmamış. İlk yorum yazan sen olmak istiyorsan kullanıcı girişi yaptıktan sonra yorum yazabilirsin!